Dünya Savaşı Modu

Dünya Savaşı Modu

Dünya Savaşı geri dönüyor ! Uzun zamandır beklenen oyun modundaki yeniliklerden ve geliştirmelerden bahsedelim ve gelecek planlarımızı paylaşalım.

Ara Sezon

Yeni Dünya Savaşı formatı! Artık mevsimlere ek olarak, düzenli bir oyun etkinliği olarak Dünya Savaşı operasyonları periyodik olarak başlatılacak. Bu tür lansmanlarda yeni mekanikler, operasyon ve görev senaryoları sunabilecek veya toplu testler yapabileceğiz. Diğer oyun etkinliklerinde olduğu gibi, kendiniz için yeni bir şeyler deneyebilir veya unutulmuş eski iyiliğe dalabilirsiniz. Bazı durumlarda, lansman önemli bir tarihi olaya kadar zamanlanabilir ve daha değerli ve benzersiz ödüllerle desteklenebilir. Ayrıca, Dünya Savaşı modundaki ilk gün içi savaş size güçlendiriciler, ücretler, emirler, evrensel yedeklemeler ve Tılsımlar da dahil olmak üzere savaşta kullanılan araçlarda yapılan modifikasyonları içeren “İlk Savaş” Savaş Kupasını getirecek!

İkinci El Alamein Savaşı: 80 yıl sonra

17 Kasım (12:00 GMT) ile 21 Kasım (12:00 GMT) arasında Dünya Savaşı’nın “El Alamein Savaşı” operasyonuna katılın ve özel bir çıkartma alın!

Kasım 1942, II. Dünya Savaşı’nda Kuzey Afrika cephesinde belirleyici olduğuna inanılan savaşın sonunu gördü. General Montgomery komutasındaki İngiliz birlikleri, Mareşal Rommel’in güçlerini yendi ve Mihver kuvvetlerinin durdurulamaz bir geri çekilmesi başladı.

Bu tarih için, Dünya Savaşı’ndaki “İkinci El Alamein Savaşı” senaryosunu güncelledik – ordulardaki sabit araç seti araç grupları olarak değiştirildi (“Denizden Saldırı” sezonuna benzer mekanikler).

Etkinliğe katılanlar, Kraliçe’nin Kendi Cameron Highlanders amblemi olan bir hatıra çıkartması alma şansına sahip olacaklar. Bunu yapmak için, istediğiniz herhangi bir operasyonun savaşlarında 15.000 görev puanı kazanmanız gerekir. Bir filoda olmanız gerekmez ve filonuzun operasyonlarında da oynamanız gerekmez.

Kraliçe’nin Kendi Cameron Highlanders Amblemi

Farklı sunucularda işlemler

“Sunucu sorunları”, özellikle Dünya Savaşı oturumlarında yüksek ping ve paket kaybı, daha önce en çok dikkat çeken şikayetler arasındaydı. Birçok oyuncu bunun sunuculardaki yüksek yükten kaynaklandığını varsayıyordu, ancak bunun nedeni oluşturulan oturum için sunucu kümesinin seçilmesiydi. Dünya Savaşı savaşlarında, eşleştirmenin bu savaş için sıradaki oyunculara göre uygun kümeyi otomatik olarak seçtiği bir mantık kullanıldı. Sunucudaki oturum kümesi, kuyrukta daha fazla oyuncunun olduğu küme tarafından seçildi. Sonuç olarak, örneğin, Avrupa için gece vakti, oyuncuların çoğunluğu o zaman oradan olduğu için Kuzey Amerika bölgesinin sunucularında birçok oturum yapıldı.

Şimdi, bir operasyon oluşturmadan önce, filo liderleri önceliklendirilmiş bir listede uygun kümeleri seçmelidir. Bir işlem oluşturulduğunda, her iki liderden en yüksek derecelendirmeye sahip küme seçilir ve bu küme, işlem ekranının sağ üst tarafında görüntülenen oturuma atanır. Bu operasyonda oluşturulan tüm savaşlar bu kümenin sunucularında başlayacak.

 

Bir operasyon bulmak, katılmak ve operasyona geri dönmek için yeni mekanikler

Muhtemelen, Dünya Savaşı modunun sadece filonuz için değil, filo dışı oyuncular tarafından da oynanabileceğini biliyorsunuzdur. Önceden, herhangi bir oyuncu Dünya Savaşı savaş listesinde bir savaş bulup ona katılabilir, ardından bir oyuncu operasyonda kalabilir veya savaş listesine geri dönüp başka bir savaşa katılabilir. Her şeyden önce, bu yaklaşım, oyuncunun durumun planını, özünü ve önemini anlayamadığı için oyun moduna dalmasını engeller. İkincisi, devasa ve beceriksiz bir savaş listesine göz atmak zordu ve altyapıyı büyük ölçüde etkiledi. Savaş listesinden tamamen vazgeçmeye karar verdik.

Şimdi, Dünya Savaşı menüsünde oyuncular her iki taraf için bir operasyon birleştirme düğmeleri görecekler. Düğmeye tıklayarak oyun, yan ve sunucu listesi de dahil olmak üzere oyuncunun seçtiği seçeneklerle uygun bir işlem bulmaya çalışacaktır. Operasyona katıldıktan sonra Dünya Savaşı penceresinde kalır ve “[operasyon numarasına] dön” butonuna tıklayarak operasyona geri dönebilirsiniz. İşlemi beğenmediyseniz. yenisini bulabilirsiniz.

Filo oyuncuları için, filonuz şu anda Dünya Savaşı operasyonunda yer alıyorsa, aktif bir “[savaş sayısına] katılın” düğmesi olacaktır.

 

Kadrolar için değişiklikler

Filonun bir parçası olmayan bir “paralı asker” mangasında oynamak da zordu – manga üyeleri liderin şu anda ne yaptığını ve hangi savaşlarda oynamak istediklerini bilmiyorlardı. Ve lider doğru muharebe timi üyelerini bulduğunda, kendilerini hemen savaşa hazırlanmak için bir pencerede buldular ve operasyona alışamadılar. Sadece hazır olduklarını onaylamaları ve savaşa katılmaları gerekiyordu.

Artık tüm manga üyeleri, hangardaki ve ayrıca manga widget’ındaki “Savaşmak” düğmesi yerine liderin operasyonunu görecek. Bu düğmeleri kullanmak, manga liderinizin işleyişine kolay ve hızlı bir şekilde erişebileceğiniz, bunu tartışabileceğiniz ve birlikte bazı önemli kararlar alabileceğiniz anlamına gelecektir. Ekip üyelerinin operasyonda bulunması, onları otomatik olarak operasyonun savaşına katılmaya hazır olarak işaretler – sadece ekiplerin savaşa girmeden önce hazır olduğunu onaylamanız gerekir (önceki gibi iki kez yerine “Hazır” düğmesine bir kez basın).

Manga lideri Dünya Savaşı operasyonundan çıktığında “Savaşmak İçin” düğmesi ve manga widget’ı her zamanki görünümünü alır ve daha önce olduğu gibi rastgele savaşları tekrar oynayabilirsiniz.

Araç araştırması

Her Dünya Savaşı modu operasyonu iki oyun ülkesini içerir ve her ülke için sınırlı bir araç listesi kullanır. Deneyimli oyuncular için genellikle tüm bu ve çevresindeki araçlar araştırılır ve yüksek dereceli araçları araştırma cezası onları bu modu oynamaktan caydırabilir. Dünya Savaşı modunda ne oynadığınızı seçemeyeceğiniz için bu oyun modunda yüksek rütbeli araçları araştırma cezasını kaldırmaya karar verdik.

 

Tartışma Konusu

Bir Cevap Yazın